Dach skośny

Wykonawstwo dachów skośnych, jak i płaskich to specjalność Grupy Dekarskiej Łomianki Jarosław Dąbrowski. W przypadku dachu płaskiego kąt nachylenia połaci dachowej nie przekracza 12º, natomiast w przypadku dachów skośnych jest większy niż wspomniane 12º.

Wybór kąta nachylenia dachu powinien nastąpić po przeanalizowaniu wielu czynników takich jak: warunki klimatyczne, kształt rzutu poziomego budynku, sposób doświetlenia wnętrza, dobór pokrycia dachowe.

Dach skośny – zalecane materiały na pokrycie dachowe

Wykonujemy dachy skośne z blachodachówki, dachówki, gontów bitumicznych, innych rodzajów pokryć. Wybrane z wymienionych materiałów pokryciowych są zalecane przy dachach o mniejszym lub większym stopniu nachylenia połaci dachowej. Przedstawia się to następująco:

  • blachodachówka – kąt nachylenia powyżej 12º,
  • dachówka ceramiczna – kąt nachylenia między 31º-50º,
  • dachówka betonowa – kąt nachylenia między 22º-60º,
  • gonty bitumiczne – kąt nachylenia między 11º-45º,
  • gonty drewniane – kąt nachylenia między 39º-51º.

Budowa dachu skośnego – dodatkowe informacje

W przypadku budowy dachu stromego odpadów dachowych będzie więcej niż przy budowie dachu płaskiego. Ponadto, konieczne jest zastosowanie większych okapów chroniących ściany przed zamakaniem. Wynika to z tego, że z dachu skośnego woda spływa sama, a wiatry powodują bardzo silne obciążenia.

Zapewniamy życzliwe doradztwo przy wyborze doradztwo przy wyborze typu i kształtu dachu. Zapraszamy do kontaktu!