Wełna drzewna

Wełna drzewna jest innowacyjnym oraz alternatywnym rozwiązaniem izolacyjnym dla wełny mineralnej . Wełnę drzewną podobnie jak wełnę mineralną, wykonuje się w formie płyt o różnych grubościach, jednakże wełna drzewna jest materiałem ekologicznym pochodzenia naturalnego.
Wełna drzewna wykonywana jest ze świeżego, nieprzetworzonego drewna iglastego. Drewno zostaje rozdrabniane na zrębki, po czym zostaje zmiękczone wodą i poddane rozwłóknianiu. Powstała w ten sposób masa zostaje sprasowana, a następnie wysuszona.

ATT00146

Struktura wełny powoduje że jest ona lekka, a dzięki pustym przestrzeniom pomiędzy wiórami jest świetnym izolatorem termicznym i akustycznym.
Wełna drzewna posiada właściwości termiczne podobne do wełny mineralnej, jednakże w przeciwieństwie do wełny mineralnej jest materiałem otwartym dyfuzyjnie. W efekcie pochłania dużo więcej pary wodnej. W wyniku nagromadzonej wilgoci wełna może stracić część ze swoich parametrów izolacyjnych. Proces ten jest w pełni odwracalny i po wysuszeniu izolator odzyskuje pierwotne właściwości.

Ponadto warto dodać, że jest to materiał przyjazny dla ludzi, który nie pyli i nie wywołuję reakcji alergicznych.

Dla każdego materiału izolacyjnego jednym z najważniejszych parametrów jest pojemność cieplna. Oznacza to ilość ciepła, jaka jest niezbędna do zmiany temperatury ciała o jednostkę temperatury. Innymi słowy, im mniejsza pojemność, tym słabsza izolacja termiczna. Dla przykładu przeciętnej klasy wełna mineralna posiada pojemność rzędu 600-1000 [J/(kg*K)], zaś wełna drzewna rzędu ok. 2100 [J/(kg*K)]. Niewątpliwie pojemność cieplna wpływa bezpośrednio na temperaturę wewnątrz budynku podczas występowania skrajnych temperatur podczas zimy bądź lata.

Wełna drzewna Steico

Naszym głównym dostawcą jest lider wśród materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego niemiecka firma Steico. W asortymencie produktów Steico znajdą Państwo produkty dedykowane zarówno dociepleniom dachów, stropów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, jak i chociażby konstrukcyjne dwuteowe belki. Nasz firma na bazie produktów Steico realizuje docieplenia poddaszy, elewacji, deskowania oraz konstrukcje wykonane z dwuteowych belek.

Rozwiązania dla budownictwa oferowane przez Steico otrzymały prestiżowy certyfikat wydawany przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego. Zachęcamy również do odwiedzin oficjalnej strony niemieckiego producenta.

Logo STEICO PL